גוש חוסם בגרון

נשאלתי באחד השרשורים מדוע אני מתעקשת להטפל דוקא לחבורת הזבל של 'יש-עתיד-שחור', ומדוע דוקא הם מחלצים ממני כל כך הרבה רעל, כשיש לא מעט טינופות ואפסים אחרים וגרועים יותר שיושבים לצידם בממשלה הנוכחית.

ובכן, מי שהצביע לעדר הבהמות הותיק והמסואב ידע מה הוא מקבל וכנראה שהדישדוש במדמנה המצחינה הזו מסב לו עונג.

אבל מצביעי 'יש-עתיד-כנראה-בארצות-סקנדינביה', אני מניחה, אכלו את הקש והגבבה הלעוסים של לפיד וקיוו, בדרכם, לשינוי שהובטח.

נכון, אני מודה שממשלת ישראל היא ריכוז חסר תקדים של מושחתים, צפעונים, רודפי בצע, חלאות, גנבים ואהבלים גמורים. אבל מפלגת 'יש-עתיד-לבינוניות-סתמית' הפליאה לרכז חבורה של כלומניקים מלוקקים, מיותרים ונלעגים בצלמו של הבוס. חבורת אנשים טובי מראה (ברובם) ומצוחצחי לשון, אך חסרי כל תוכן ומצפון, שמתעקשים לגרות כמעט בכוח את בלוטות הארס.

מחד, הם ממיטים על ראשנו, על בסיס יומי, שלל תובנות, דרישות והצעות חוק תמהוניות בנושאים מגוחכים של כלום ושום דבר. מאידך, כשהם כבר נדרשים להצבעה בנושא מכריע כמו איסור העסקת עבדי קבלן וניצולם המחפיר בשירות הציבורי – הם מצדיעים לחרפה ומנציחים את הניצול.

קחו את יאיר לפיד, למשל, שלקח את 19 המנדטים שלו והעניק אותם לנתניהו בלי לטרוח אפילו על מראית-עין קלושה של נסיון לשינוי. האיש שהמיר את האופציה לגוש חוסם – בדף פייסבוק אימבצילי שממנו הוא חוסם כל רמז לביקורת אינטליגנטית (אבל משאיר התלהמויות עילגות שיוכיחו כי מתנגדיו סתומים). האיש שמחבק את הימין הקיצוני משל היה אחיו האובד. שמוריד את מחירי הויסקי היוקרתי אבל מעלה את מחירי הערק העממי.

או את בועז טופרובסקי שמצטלם בעירום חלקי בלשכתו ומקדם הצעות חוק שיאפשרו לסטודנטים להצביע גם במקום בו הם לומדים (ומה בדבר המקום בו הם עושים את צרכיהם? כיצד ישמיעו שם את קולם?).

או רות (שמיכי) קלדרון שמייסדת שיעורי גמרא וחדרי איפור בכנסת (מה עם פינת ליטוף לכל המתנחלים שהיא מחבקת?).

או עדי קול עם הצעת החוק החשובה לאסור עישון ביציעים של מגרשי כדורגל.

או יעל גרמן שמעדיפה שנגסוס מסרטן ובלבד שלא נפיג את כאביו עם ג'וינט.

או רונן (סיפורי הופמן לילדים מפגרים) הופמן שמעלה לנו את אחוז החסימה ואת מספר חברי הכנסת שיכולים להפיל ממשלה בהצעת אי אמון ל-65.

או עופר שלח שמצ'פר את שרי אריסון וחבריה בועדת הכספים בהצעותיו היצירתיות לטיפוח הריכוזיות במשק.

או יעקב פרי שמביא לנו גירסה יצירתית במיוחד של שיוויון בנטל, על פיו הנטל הוא שוק העבודה בכלל ושם החרדים ישתלבו ממש בקרוב. אם ירצה השם. ואם הצבא יהווה מקור פרנסה נאה לחרדים בעלי משפחות, מה טוב.

אז נכון שיש גרועים מהם. אבל כמות ההבל, הבטלה והנזק שהם מייצרים בעתיד העגום שתכננו לנו, באיצטלה של שינוי – מעוררים בי תועפות של בוז, גועל ושאט נפש. מודה ומתוודה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ורד נבון  ביום יולי 13, 2013 בשעה 3:58 am

  אמת. נכון שיש גרועים מהם, אבל הם אלו שגזלו גם קולות של מצביעי/ות מפלגות שיכלו להביא לשינוי, ובראשן עומדות נשים. 19 מנדטים שיכלו לגרום לשינוי אמיתי. מישהו/י צריכ/ה לדאוג שלא יקרה גם בבחירות הבאות, תודה שלקחת על עצמך את התפקיד הזה…

  • רונית צח  ביום יולי 13, 2013 בשעה 6:14 am

   תודה ורד, אבל יש לי תחושה שגם אם החבורה הזו תתפוגג, בתורה, כמו חבורת הרפולים בזמנו או מפלגת הגימלאים או ד"ש, תצוץ איזו מפלגת ניסים ונפלאות של כלום חדשה במקומה. יש כאן אי אילו מנדטים שחייבים ללכת בכל פעם לפח.

 • אפי אליהו  ביום יולי 13, 2013 בשעה 5:25 am

  למה ירצה חכם לנהל מדינה אם רוב האזרחים לא עושים דבר בכוון הנכון

 • מתי ממשלות ישראל הפסיקו לעבוד בשביל עם ישראל?  ביום יולי 13, 2013 בשעה 6:47 am

  אולי יש גרועים מהם אבל הם הצליחו להמאיס ולהשניא עצמם על העם בערך ב4 חודשים בלבד.
  ומשהו לגבי המתערטל טופ(לס)רובסקי- אם בכנסת ישראל מתערטלים פומבית, איך אפשר לבוא בטענות לחיילות בנות 18?

 • ריטה מרקוביץ  ביום יולי 13, 2013 בשעה 7:21 am

  הטבת לבטא את תחושותיי ומחשבותיי. ארגנת לי הכל בראש תוך שהפלאת בכתיבה. שמחתי "להכיר" , שמחתי לקרוא.. לצערי,את יותר מצודקת, גם את"יש-עתיד-רחוק -מכאן" תתאייד ותתפוגג תצוץ כאן חבורה אחרת שהעם ינהה אחריה בשאיפה ל"מהפך". לדעתי, לא תהא תקווה עד שלא תשונה שיטת הבחירות היחסיות ושיטת המפלגות שמוכיחה את עצמה ככישלון,כבמה לסחטנים קטנים וגדולים ,במה לאנשים בעלי שאיפות גדלות בלתי נגמרות תוך יכולת מופלאה להתעלם המעם שבחר בהם.

 • אורן  ביום יולי 13, 2013 בשעה 8:16 am

  כל מילה ומשפט מדוייקים ורהוטים..

 • אורן  ביום יולי 13, 2013 בשעה 8:16 am

  כל מילה ומשפט רהוטים ומדוייקים..

 • יוסי דר  ביום יולי 13, 2013 בשעה 8:27 am

  מת על הכתיבה שלך

 • רוני רהב  ביום יולי 13, 2013 בשעה 12:56 pm

  המסקנה מהבחירות העגומות שרק הסתיימו היא שאולי לא כדאי להצביע "בהמוניו" למפלגת אופנה שעוד לא עשתה אפילו יום אחד בעשיית חקיקה אלא להצביע למפלגות קיימות (לא כולם נבלה וטרפה והכל יחסי), ולגבי מה שכתבת רונית – לא מסכים לגבי טופורובסקי (לפחות בעניין הקלה על סטודנטים שלא יצטרכו לפעמים לנסוע חצי מדינה כדי להצביע) אבל מעבר לזה טקסט נהדר ומדוייק !! תמשיכי בעבודת הקודש !

  • רונית צח  ביום יולי 15, 2013 בשעה 5:54 am

   תודה רוני. וגם אני חושבת שיש כאן עשרים מנדטים שנודדים ממפלגת זריקת-קולות-לפח אחת לאחרת בכל מערכת בחירות.

   • רוני רהב  ביום יולי 15, 2013 בשעה 6:13 am

    אני בכ"ז מרשה לעצמי קצת להיות אופטימי שייקח עוד קצת זמן והציבור יפנים את הטראומה הנוכחית ואולי ילמד סו"ס את הלקח להיזהר ממפלגות אופנה חדשות. הרי מה שלפיד עשה זה חסר תקדים אפילו במדינה ההזוייה שלנו… והסיבה שזה התאפשר זה רק בגלל שמדובר בפוליטיקאי חדש במפלגה חדשה. שימי לב למשל ש"התנועה" של פיצי לבני לא היתה יכולה לעשות כזו הונאה כי הפוליטקאים בה ישנים וכולנו כבר הספקנו להתאכזב מהם ויודעים מה הם חושבים ומה האג'נדה שיש או אין להם. אצל בנט למשל זה הפוך: פוליטיקאי חדש אבל מפלגה מוכרת (על בסיס מפד"ל ההסטורית? או משהו בכיוון?)
    רק מקרה כמו של לפיד היה מסוגל להתחפש לשמאל או מרכז-שמאל ולהשלמת ההונאה לעשות פגישה משולשת עם לבני ושלי לפני הבחירות ואח"כ להפוך לקבלן הביצוע של ביבינוקיו באופן אכזרי שגורם לי געגועים עזים לשטייניץ… האמת היא שאני ממש לא אתפלא אם גם בנושא המדיני הוא רק עושה הצגות ואם וכאשר זה יגיע לרגע האמת הוא יחבור כרגיל לאח שלו בנט… את ה-V שהוא מיהר לסמן בפייסבוק שלו על "שוויון בנטל " הייתי משנה ל-"שוויון לבנט…"

 • גיל  ביום יולי 13, 2013 בשעה 2:03 pm

  לא קצת מוקדם לשפוט אותם אחרי בערך חצי שנה בתפקיד? אז נכון שחלקם מדברים שטויות אבל בסופו של דבר הם ישפטו על קדנציה שלמה של עשייה או אי עשייה. קצת מוגזם להפיל עליהם את כל צרות ישראל כשיש להם רק חצי שנה לשנות דברים וכשהם לא ממש יכולים לעשות ככל העולה על רוחם. למה ביבי יוצא נקי מכל העסק? הוא השולט האמיתי והאחראי לכל מה שקורה בסופו של דבר. לדעתי יש עתיד מנקזים אליהם את כל התסכול שצריך לצאת עליו.

  • רונית צח  ביום יולי 15, 2013 בשעה 5:53 am

   צודק, כתבתי לא מעט בפייסבוק שלי (לפני שהיה לי בלוג) גם על ראש הנחש, נתניהו. אבל כאן הסברתי למה לפיד מחלץ ממני כל כך הרבה רעל, בלי קשר.

  • ורד נבון  ביום יולי 15, 2013 בשעה 6:24 am

   הכל יחסי. לזוג בני שמונים ומשהו שמוכרים את דירתם כדי לקנות דירה זולה יותר שתאפשר להם להזדקן בכבוד ולפי הצעתו של לפיד ישלמו מס על המכירה אין זמן לחכות, לא חצי שנה ולא שנתיים. וגם לעקרת הבית שמגדלת חמישה ילדים, חיה בשכירות ומשלמת 18 אחוז מעמ על חשמל ומים וכל הדברים הכי בסיסיים, אין זמן לשלם "מס עקרת בית" ולחכות בסבלנות. ובעצם למה לחכות כשאת הדברים הכי פשוטים אנחנו יודעים כבר עכשיו- הרווחים הכלואים, מס החברות וכו'. תן לי סיבה אחת למה לחכות עם תיקון העוול שנתיים, כשהבטיח לשנות כשייבחר, וכבר עכשיו הוא מקבל משכורת שמנה כדי שיעשה משהו.

 • ארתור  ביום יולי 13, 2013 בשעה 4:32 pm

  יש שאומרים שעם שווה את בחיריו

 • בני  ביום יולי 13, 2013 בשעה 7:26 pm

  השנא מעוורת אותך -נכון פולטיקאים לעולם לא יצאו טוב כולל לפיד -אבל הבן אדם זיז בשלושה חודשים דברים שלא הזיזו פה במשך 60 שנה . בחייך קח לימונדה ותרגע

  • רונית צח  ביום יולי 15, 2013 בשעה 5:52 am

   המקסימום שהאיש הזה הזיז זה את העכבר מצד לצד כשחסם ביקורות בדף הפייסבוק שלו.

   • רוני רהב  ביום יולי 15, 2013 בשעה 6:18 am

    חחח.. לא יכולתי להגיד את זה יותר טוב… אנשים כל פעם נופלים מחדש להבטחות של רפורמות ולא לומדים שצריך לחכות לסיום הרפורמה לראות מה נשאר ממנה. אבל כשהוא זורע זרע כלכלי באותה שיטה של ביבינוקיו שרק תחריף את הגירעון ותשתק את המשק כי כבר היינו בסרט הזה רק לפני שנה אז משום מה פה הם כן רוצים לחכות ולראות מה יהיה בעוד שנתיים. שייכנסו לפייסבוק שלי ויראו מה הבאתי שלשום מה אומר זליכה על התירוצים שלפיד מכין כבר מעכשיו ל-2015 להאשים את כלכלת ארה"ב למה בגללה הוא לא הצליח לכסות את הגירעון… (וזליכה מסביר יפה למה זה תירוץ עלוב)

 • עידו לם  ביום יולי 14, 2013 בשעה 12:04 am

  יאיר לפיד מעורר בכול איש הגון בוז וגועל שמומרים במהרה לשינאה מוצדקת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: